- Obserwujemy, że poziom sprzedaży maszyn na tle ostatnich dwóch lat spada, jednak biorąc pod uwagę lata 2010 i 2011 jest to porównywalny, dobry poziom - powiedział szef New Holland na Polskę podczas konferencji prasowej na targach Agro Show 2013.

- Na tle dzisiejszej sytuacji w rolnictwie, tj. kończących się środków na dofinansowania zakupu sprzętu z PROW, myślę że częściej będą wykorzystywane inne rozwiązania, takie jak finansowanie fabryczne - dodaje.

Sulak jednocześnie dodał, że pomimo zmiennej sytuacji jeśli chodzi o pierwsze miejsce w Polsce pod względem ilości sprzedanych ciągników, w zestawieniu od początku roku New Holland jest ciągle na szczycie podium z ponad 18-proc. udziałem.

Jeszcze lepsza sytuacja jest w kombajnach zbożowych. Tu szacuje się że udział żółto-niebieskich maszyn żniwnych wynosi 46 proc. W tym roku fabryka New Holland w Płocku, gdzie produkowane są m.in. najpopularniejsze kombajny serii TC, obchodzi 15-lecie.

- Płock to jedna z największych i najbardziej kluczowych firm koncernu CNH. Produkowane są tutaj kombajny, hedery oraz prasy belujące - podkreślił Sulak.

Podobał się artykuł? Podziel się!