Samba to następca kosiarek serii KDL. Jest wyposażona w lekką listwę tnącą nowej generacji - LiteCUT. Z racji niewielkiej masy, narzędzie sprawdzi się w terenach górzystych. Nową kosiarkę Samasz zaprezentował podczas targów Agritechnica w Hanowerze, które potrwają do 16 listopada.

- Samba to produkt specjalnie dedykowany na tereny górzyste, a więc chociażby na takie rynki jak szwajcarski, południowych Niemiec czy austriacki. Jest to konstrukcja niemal dwukrotnie lżejsza od kosiarki z listwą PerfectCUT, dlatego m.in. zaczep także jest lżejszy. Ze względu na niewielką masę jest przeznaczona do małych ciągników jak również innego rodzaju nośniki narzędzi typu Reform czy Aebi - wyjaśnia Grzegorz Biedrzycki, odpowiedzialny za sprzedaż na rynek niemiecki.

W planach jest wprowadzenie także kosiarki czołowej z listwą tnącą LiteCUT. Takie posunięcie firmy ma na celu wprowadzenie na nowe rynki zybtu w wymienionych regionach.

Jak przekonuje Biedrzycki, oprócz trudnych warunków pracy w terenach górzystych, nie ma tam takiej ilości kamienia jak w przypadku łąk płaskopołożonych. Dlatego lżejsza i co się z tym wiąże delikatniejsza konstrukcja kosiarki znakomicie się tam sprawdzi.

Samba z firmy Samasz będzie oferowana w szerokościach roboczych: 2; 2,4 i 2,8 m.

- Jeżeli będzie potrzeba, jesteśmy w stanie wyprodukować również inne szerokości. Zabezpieczenie dysków jest bardzo podobne jak w standardowych listwach. Ponadto. ma szybką wymianę noży, ścinany wpust jak również wymienne moduły koszące - informuje Biedrzycki.

Jakie produkty z Samaszu upodobali sobie Niemcy?

 - U naszych zachodnich sąsiadów sprzedają się przede wszystkim większe kosiarki i zestawy. Najczęściej kupowanesą zestawy, a więc kosiarka czołowa i tylna oraz dwustronna tylna wraz z czołową o szerokości roboczej od 8,6 do 9,4 m. Bardzo popularnymi kosiarkami są również tylne z centralnym zawieszeniem. Tam kopiowanie terenu jest bardzo płynne - dodaje przedstawiciel Samaszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!