Tuż po preznetacji nowych modeli 5D i 5G ciągników Deutz-Fahr, Grupa Same Deutz-Fahr prezentuje także odnowione flagowe modele średniej klasy mocy w rodzinie Same. Są to nowe modele Explorer i Dorado.

Explorer to jeden z najbardziej popularnych modeli marki Same. Ciągniki z odnowionej serii oferują teraz właściwości i parametry, które pozwolą dopasować je do każdego gospodarstwa i profilu produkcji. To dzięki rozszerzeniu serii i specyfikacji.

Z kolei gama docenianych szczególnie za zwrotnych modeli Dorado, jest teraz dostępna z nowymi silnikami produkowanymi w rodzimej fabryce w Treviglio, spełniającymi najwyższe normy czystości spalin.

Nowy Explorer to wzornictwo nawiązujące do największych modeli Same, opracowane wspólnie z biurem projektowym Giugiaro Design oraz całkowicie nowa, przestronna kabina oferująca ergonomiczne i funkcjonalne miejsce pracy operatora. W kabinie znajdziemy wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Jej atutem jest także bardzo dobra widoczność i ergonomia na najwyższym poziomie.

Modele Same Explorer wyposażono w silniki FARMotion najnowszej generacji. Trzy- lub cztero-cylindrowe jednostki napędowe spełniające wymogi normy Tier 4i.

"Samowskie" jednostki wyposażone w układ wtryskowy Common Rail generują moc od 75 do 109 KM. Nowa geometria głowic i nowe komory spalania pomagają usprawnić proces spalania oleju napędowego. To z kolei ma płynąć na pełne wykorzystanie potencjału silnika i zmniejszyć zużycie paliwa.

Jedną z wielu zalet nowych modeli Explorera jest bogaty wybór konfiguracji, dzięki któremu zaspokojone zostaną oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających rolników. Nowy Explorer dostępny jest w trzech wersjach: od większych modeli w wersji HD zastępujących dotychczas oferowany model Explorer3, po lżejsze i bardziej kompaktowe wersje MD i LD.

Każdy z 11 modeli z 6 wersjami silników, dostępny jest z mechaniczną skrzynią biegów lub skrzynią z półbiegami Powershift.

Jak przekonuje producent, nowy Same Explorer to wynik doświadczeń gromadzonych od momentu uruchomienia produkcji tego modelu w 1983 r. oraz historią sprzedaży osiągająca wynik ponad 130 tysięcy sztuk. Z tym modelem, Same oferuje rolnikom dzisiaj nowoczesny ciągnik z wieloletnim doświadczeniem.

Poszerzając segment średniej klasy mocy, Same zaoferuje także nowy model Dorado. Cztery wersje modeli z 3- lub 4-cylindrowymi silnikami FARMotion o mocy od 75 do 102 KM spełniającymi wymogi normy emisji spalin Tier 4i zastępują modele Dorado3 i Dorado3 Classic.

Ogółem gama modeli Dorado powiększa się z 8 do 12 modeli.

Sprzedaż nowych modeli Same Explorer i Dorado już ruszyła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!