PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Seed Complete, czyli rolnictwo precyzyjne po austriacku

Seed Complete, czyli rolnictwo precyzyjne po austriacku

Autor: Kamil Karkowski

Dodano: 09-09-2014 10:22

Tagi:

System Seed Complete, to odpowiedź firmy Pöttinger na oczekiwania rynku Rolnictwa Precyzyjnego.Wśród wielu definicji rolnictwo precyzyjne (Precision Farming) opisywane jest m.in. jako system prowadzenia działalności rolniczej, którego celem jest zapewnienie odpowiedniej jakości zabiegów agrotechnicznych, w odpowiednim czasie przy zastosowaniu możliwie jak najmniejszej ilości środków produkcyjnych. W praktyce oznacza to dostosowanie jak największej ilości elementów agrotechniki do zmiennych warunków gospodarowania.

Pöttinger Seed Complete to system pozwalający na automatyczną regulację ilości wysiewanego materiału, określonej na podstawie kart aplikacyjnych z wyszczególnionym warunkami glebowymi. Podstawą do działania systemu jest cyfrowa mapa pól, którą tworzą mapy plonów, próbki gleby i inne informacje zawarte w formie numerycznej.

Po odpowiednim przekonwertowaniu dane te mogą być przeniesione nośnikiem USB do terminalu CCI. Za pomocą terminalu współpracującego z anteną GPS siewnik może automatycznie regulować ilośc wysiewanego ziarna w oparciu o wcześniej opisane kryteria.

Pöttinger Seed Complete dostępny jest jako opcja w siewnikach Terrasem C6.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!