Nowy system omłotu i separacji dzięki nowemu rotorowi; system aktywnego powrotu niedomłotów i regulowane prowadnice na rotorze, nowe kosz sitowy i system odbioru czystego ziarna, nowe napędy i opcje przekładni – to tylko niektóre z elementów charakteryzujących kombajny serii S.

Konstruktorzy postarali się też o podniesienie komfortu pracy operatora. Przestrzeń kabiny zwiększono o 30 proc., a komfortowe siedzenie ma teraz funkcję amortyzacji pneumatycznej w czterech kierunkach oraz regulację odcinka lędźwiowego oparcia pleców. Zwiększono również siedzenie instruktora, które po odwróceniu przekształca się w mini-biurko.

Jeśli w kombajnie zainstalujemy kamery, obraz z nich można oglądać na wielofunkcyjnym wyświetlaczu GreenStar 3 zamieszczonym na podłokietniku. Używając tylko jednego monitora, operator może aktywować szereg ustawień, w tym automatyczny system ustawienia kombajnu (ACA). Inteligentne rozwiązania, takie jak automatyczna regulacja prędkości jazdy HarvestSmart, monitor plonu Harvest Monitor, system prowadzenia AutoTrac i AutoTrac RowSense umożliwią pracę przy złej widoczności i zapewniają intuicyjne sterowanie. Do wszystkiego dochodzi jeszcze wydajna klimatyzacja, zasłona słoneczna, lodówka i radio (pakiet premium). Oczywiście kombajny serii S mogą pracować w systemie JDLink

W kombajnach biją mocne serca – 9- lub 13,5-litrowe silniki PowerTech PSX (norma Stage IIIB). Silniki PowerTech PSX zapewniają połączenie trzech elementów - dodatkową moc w trakcie pracy, zwiększoną moc przy rozładunku i informację o wykorzystaniu mocy silnika  - w celu zapewnienia najlepszej charakterystyki pracy silnika i poziomu mocy w czasie zbierania plonów pod obciążeniem. Dzięki temu łatwiej pracować na granicy możliwości przerobowych kombajnu, zwłaszcza przy rozładunku podczas zbioru.
Wśród przekładni można wybrać:

  • ProDrive - z automatycznym przełączaniem między dwoma zakresami prędkości i dostosowaniem prędkości za pomocą dźwigni hydrostatycznej. ProDrive zapewnia do 64 procent wyższy moment obrotowy przy prędkości zbioru 8km / h, i umożliwia lekką pracę w trudnych warunkach.
  • Trzy-zakresową przekładnię zarządzaną za pomocą przycisku (Push Button Shift Transmission), dostępną dla mniejszych modeli.