Nowe sieczkarnie polowe firma Krone zaprezentowała podczas trwających w Hanowerze targów Agritechnica. Nowe maszyny są bardziej kompaktowe od oferowanych do tej pory. Dysponują również mniejszymi silnikami: 451 i 550 KM.


Wdrażając nową linię sieczkarni, celem producenta było przeniesienie nowoczesnych technologii dostępnych w największych maszynach do mniejszych maszyn takż żeby zapewnić tę samą jakość pracy również na mniejszą skalę. Konstruując nowe, mniejsze maszyny skupiono się na interackji trzech zasadniczych elementów: mocy silnika, wielkości bębna tnącego oraz jakości cięcia.

-Na koniec dnia liczy się to co wychodzi z maszyny - mówi Josef Horstmann, dyrektor zarządzający oraz szef działu R&D w Krone. - Aby być pewnym materiału który jest przetwarzany jest niezmiennie dobry, konieczne jest wyregulowanie całego procesu od podjęcia matereiału przez całą drogę do jego wyjścia, w taki sposób żeby oddziaływanie poszczególnych elementów dało jak największą precyzję. Nasze testy i anzalizy wykazały, że mniejszy silnik wymaga bębna tnącego o mniejszej szerokości. Proporcje bębna z sieczkarni Big X 800 zostały zachowane.

Bębny tnące w nowych sieczkarniach mają 630 mm szerokości i 660 mm średnicy. Oferowane sa w trzech wersjach, z liczbą noży: 20, 28 i 48.

-Do tej pory mieliśmy maszyny skierowane do nawiększych godpodarstw i usługodawców. Teraz to się zmienia. Sieczkarnie Big X 480 oraz Big X 580 w niższych zakresach mocy to jest coś czego nam brakowało. Jest to dobra oferta nawet dla rodzinnych gospodarstw z dużą hodowlą - mówi Grzegorz Kosiński z Agromix Rojęczyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!