PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sieczkarnie na gąsienicach

Sieczkarnie na gąsienicach

Ostatnie lata nie tylko w Polsce dały się we znaki jako obfitujące w opady deszczu. Aby ułatwić zbiory roślin na podmokłych terenach w Krone spróbowano wprowadzić do samojezdnych sieczkarni m.in. napęd gąsienicowy. Wykonane na nich prace polowe potwierdzają słuszność nowych rozwiązań.Tradycyjne sieczkarnie polowe nie dawały często rady na grząskich polach w jesiennym zbiorze kukurydzy. Firma Krone, na podstawie sugestii użytkowników swoich maszyn, postanowiła w największych sieczkarniach Big X zastosować alternatywny układ jezdny na gąsienicach i z podwójnymi kołami.

Koncepcje nowych układów jezdnych powstały przede wszystkim na potrzeby zbioru roślin w Holandii i Belgii, gdzie sytuacja z podmokłymi polami wyglądała szczególnie kiepsko. – Opony konwencjonalne w sieczkarniach Big X na bardzo mokrej glebie nie mogły już pracować, więc zdecydowaliśmy się na gąsienice, które się sprawdzają w takich przypadkach - powiedział Ad van den Hurk z firmy Krone. - Ponadto, przeprowadziliśmy więcej eksperymentów z różnymi kołami bliźniaczymi. Tutaj też są ciekawe wyniki – dodał.

Doświadczenia z nowymi napędami z ostatniej jesieni powiodły się. Dlatego w tym roku Krone będzie kontynuować wdrażanie nowych rozwiązań

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!