Gama silosów będzie początkowo obejmować modele płaskodenne o pojemnościach od 50 do 250 ton. W późniejszym czasie pojawią się także modele lejowe.

Poszycie silosów wykonane jest z blachy falistej ze szwedzkiej stali, dzięki której promienie słoneczne są w dużej części odbijane i silos mniej się nagrzewa. Dodatkowo blacha falista zapewnia większą sztywność silosu.

Wszystkie blachy użyte do konstrukcji silosu są pokryte powłoką Galfan ze stopu cynku i aluminium. Jak zapewnia producent, takie rozwiązanie ma lepiej chronić stal niż standardowa powłoka cynkowa.

W wyposażeniu standardowym silosu znajdują się m.in. właz dolny, dachowy właz inspekcyjny, drabina zewnętrzna, balustrada dachowa, wlot zasypowy ziarna w centralnej części dachu, wywietrznik dachowy, workownik oraz wlot do przewietrzania pod podłogą.

Sama podłoga zbudowana jest z perforowanych paneli wykonanych z blachy ocynkowanej, które są przykryciem kanałów betonowych. Powietrze tłoczone wentylatorem do kanałów betonowych przechodzi przez otwory w panelach podłogi, a następnie przez warstwę ziarna i wychodzi na zewnątrz przez wywietrznik dachowy.

Przewagę silosów Farma nad konkurencyjnymi konstrukcjami ma według producenta zapewnić m.in. wzmocniona konstrukcja ścian poprzez zastosowanie profili pionowych na płaszczu silosu, możliwość zwiększenia pojemności poprzez rozbudowę w „górę", krótki termin dostawy oraz dłuższa gwarancja na blachę i okres użyteczności silosu.

Katalogowa cena silosu o pojemności 50 ton to około 14 tys. zł netto. Natomiast silos o pojemności 150 ton kosztuje 17,5 tys. zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!