SIMA to druga na Świecie pod względem wielkości wystawa rolnicza. Impreza jest organizowana w cyklu dwuletnim – kolejna edycja będzie miała miejsce w dniach 24-28 lutego 2013 r. Będzie to wystawa podwójnie jubileuszowa – organizowana 75 raz i od 90 lat.

Targi SIMA to niezwykle bogata oferta produktów dla rolnictwa. W siedmiu halach zostaną rozmieszczone tematycznie maszyny, narzędzia i sprzęt towarzyszący. Organizatorzy podzielili teren wystawy na sektory:

  • Wyposażenie i sprzęt dla gospodarstw holowlanych,
  • Energia odnawialna,
  • Przyczepy-transport-zbiór siana,
  • Uprawa roślin-siew-ochrona roślin-usługi,
  • Leśnictwo i kształtowanie terenów zielonych,
  • Nawadnianie, sprzęt transportowy (wewnętrzny) i do przemieszczania,
  • Ciągniki-ochrona roślin-uprawa roli-zbiór plonów, oraz
  • Uprawa buraków, ziemniaków i warzyw.


- Wśród rolników odwiedzających targi dominują właściciele dużych gospodarstw rolnych, choć coraz więcej jest także średnich. Wystawiają się tutaj firmy oferujące sprzęt każdego pokroju – mówi Andrzej Bereda, dyrektor firmy Promosalons Polska – przedstawiciela francuskich targów w Polsce. – Wystawa jest w coraz szerszym stopniu międzynarodowa. W 2011 r. aż 50 proc. wystawców było spoza granic Francji. Około 25 proc. stanowili goście zagraniczni – ze 124 krajów Świata. Z Polski było 6 wystawców – dodaje Bereda.

Na ostatnich tarach SIMA zaprezentowało się 1302 wystawców reprezentując 1550 marek. Centrum wystawowe Paris-Nord Villepinte odwiedziło niemal 210 tys. gości. Wraz z targami SIMA odbywa się równolegle wystawa bydła – SIMAGENA. To nie lada gratka dla hodowców – wystawa około 400 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, aukcje, wyposażenie budynków inwentarskich, najnowsze osiągnięcia z genetyki – to wszystko w jednej z największych hal wystawy.

Szef Promosalons Polska zaprasza do odwiedzenia imprezy. – Bezpośrednią promocję i informację o targach przekażemy rolnikom pod koniec listopada. Oferty będą zróżnicowane i będą zawierały propozycje wyjazdów grupowych. Będą one organizowane przez współpracujące z nami biura podróży i organizacje branżowe. Wyjazdy zorganizowane będą tańsze od indywidualnych, ceny przystępne na kieszeń rolnika – zachęca Bereda.

Podobał się artykuł? Podziel się!