PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

SIMA – z optymizmem w przyszłość

Autor: Karol Hołownia

Dodano: 03-03-2015 15:59

Tagi:

Kilka dni temu zakończyły się targi SIMA 2015. Targi odwiedziło niemal 240 tys. osób, co jest wynikiem zbliżonym do rekordowego roku 2013. Wynik można uznać za satysfakcjonujący, biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną sektora rolnego.Targi SIMA-SIMAGENA 2015 odbyły się w dniach od 22 do 26 lutego. Odnotowano 238 848 wejść, w tym 23 proc. stanowili goście spoza Francji, przybyli z 5 kontynentów.

Tegoroczna edycja targów została zainaugurowana przez pana Stéphane'a Le Foll, francuskiego Ministra Rolnictwa, Produkcji Rolno-Spożywczej i Lasów. Ta oficjalna wizyta stanowiła znakomitą okazję do ogłoszenia decyzji o zorganizowaniu edycji targów SIMA w Tajlandii ( we wrześniu 2015 r.) oraz w Algierii ( w maju 2016 r.).

Ważne miejsce na targach SIMA-SIMAGENA 2015 zajmowały innowacje. Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji "Innovation First!" (Pierwsze innowacje!), wystawcy salonu zaprezentowali blisko 600 nowości - głównie nowe technologie przeznaczone dla precyzyjnego rolnictwa.

Nie da się jednak ukryć skutków zahamowanego dynamiki rozwoju branży rolnej. Wielu handlowców potwierdza znaczące spadki w sprzedaży maszyn, które we Francji sięgają 20-30 proc. Jest to jednak wynik odnoszący się do ostatnich 3-4 lat, w których odnotowany bardzo duży progres w handlu. W porównaniu do lat wcześniejszych, obecna sytuacja nie wygląda źle.

Znacznie mniej miejsca w tym roku zajął salon genetyki zwierząt - SIMAGENA, który został zlokalizowany w hali 7.

- Według powszechnej opinii w targach uczestniczyło wielu odwiedzających, profesjonalistów odpowiedzialnych za realizację nowych projektów, żywo zainteresowanych prezentowaną ofertą. Tegoroczna edycja targów SIMA-SIMAGENA, która charakteryzowała się dużym dynamizmem, pozwala z nadzieją patrzeć na przyszłość branży maszyn rolniczych - podkreśla p. Martine Dégremont, dyrektor targów SIMA-SIMAGENA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!