Nowe modele PC 330 i PC 370 mają szerokość roboczą: 3.25 oraz 3.65 m. Konstrukcje powstały w wyniku współpracy z amerykańską firmą Vermeer – strategicznym partnerem Lely.

Aby zapewnić optymalną wydajność i jak największą przestrzeń koszenia, konstrukcja ramy podporowej poszerzono dzięki wewnętrznemu umieszczeniu kół. To pozwoliło również na zamontowanie kondycjonera, nie ograniczając przy tym przepustowości nad listwą tnącą.

Belka tnąca zyskała teraz indywidualne zabezpieczenia dysków. Dzięki nim, po zerwaniu napędu, za pomocą jednego klucza i specjalnego adaptera, można w warunkach  polowych dokonać szybkiej wymiany zniszczonej tulei ze ścinalnymi zabezpieczeniami.

Kosiarki mogą być wyposażone w nowy typ stalowego kondycjonera. W porównaniu do konstrukcji gumowych, cepy stalowego kondycjonera działają na zielonkę bardziej agresywnie i znacznie wolniej się zużywają. Z Tyłu można znajdować się również przenośnik taśmowy, służący do układania pokosu.

W porównaniu do kosiarek zawieszanych, konstrukcje zaczepiane charakteryzują się większą stabilnością pracy i bardzo dobrym kopiowaniem terenu. Kołowy układ zawieszenia daje ponadto możliwość pracy ciągnikami lżejszymi i niższej mocy. Podobał się artykuł? Podziel się!