Zaczepiany opryskiwacz jest wyposażony w zbiornik na ciecz roboczą o pojemności 2500 litrów. Wykonano go z wytrzymałego polietylenu. Dno zbiornika jest ma kształt diamentu, co ma na celu ograniczenie resztek pozostającej cieczy. Charakterystyczną cechą opryskiwacza jest także nisko położony środek ciężkości.

W wyposażeniu znajdziemy m.in. komputer DP Tronic z elektroniczną regulacją dawki. Jest on kompatybilny z systemami rolnictwa precyzyjnego (GPS).

Kupujący opryskiwacz będzie miał do wyboru kilka typów pomp. Począwszy od pompy tłokowej Gama o wydajności 130 i 160 l/min., skończywszy na wydajnej i ekonomicznej pompie tłokowo membranowej o wydatku 280 litrów na minutę. Rozwadniacz jest umieszczony z lewej strony opryskiwacza. Jego obsługę ułatwia panel Berlogic z czytelnie opisanym funkcjom.

Belka polowa Axiale - konstrukcja Berthoud znana ze swej stabilności jest dostępna w szerokościach od 18 do 24 m. Belka została zamontowana na centralnej osi, blisko punktu ciężkości. Utrzymanie równowagi jest zapewnione dzięki dwóm sprężynom i amortyzatorom umieszczonym między ramą sztywną a ramą ruchomą belki.

Berthoud produkuje opryskiwacze sadownicze, rolnicze zawieszane, zaczepiane od 2500 litrów do 7100 litrów i samobieżne od 2500 l do 5200 litrów. Firma zatrudnia 300 osób i jest liderem w sprzedaży opryskiwaczy na rynku francuskim z około 40 proc. udziałem w rynku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!