Lipcowe spotkanie w firmie Wielton było okazja m.in. do podziękowań i wyróżnienia dla najlepszych dealerów produktów z logiem wielbłąda. – Chciałbym podziękować tym, którzy sprzedali najwięcej. Jednocześnie dziękuję im za podpowiedzi, uwagi i ich wiedzę, którą się z nami dzielili. Dzięki temu produkty „żyją” i rozwijają się – powiedział Dariusz Porzuczek, dyrektor handlowy Wielton Agro. Jednocześnie dyrektor wyraził wdzięczność za trudy handlu sprzętem wyprodukowanym przez stosunkowo młody dział produkcji maszyn rolniczych – Wielton Agro.

Najwięcej produktów marki Wielton sprzedała firma Agrotechnik Tafiły z woj. podlaskiego, którą reprezentował Michał Tuzinowski. – W tym roku sprzedaliśmy już 60 przyczep Wielton. Najczęściej rolnicy wybierają konstrukcje o ładownościach: 8, 10 i 12 ton. Oprócz tego popularne są u nas platformy do bel – najbardziej 14-tonowe. Sprzedaliśmy ich około 20 sztuk – mówi Tuzinowski. Na pytanie, co rolnicy najbardziej cenią w przyczepach Wielton, odpowiada, że na pierwszym miejscu wymieniają solidną konstrukcję. Ceny przyczep Wielton są porównywalne z produktami innych polskich czołowych producentów przyczep.

Dział Agro powstał w lutym 2009 r., a już w czerwcu wyprodukowano pierwsze przyczepy. W 2009 r. udział firmy Wielton na polskim rynku przyczep stanowił odsetek w wysokości 3 proc., natomiast w 2011 r. – już 9 proc. Dane z końca maja br. potwierdzają podobny udział w tegorocznej sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!