Lely Field Days 2012 (Dni pola Lely), które odbywają się we Fribourgu, są dla firmy okazją do prezentacji nowych produktów i strategii firmy na kolejne lata. – W tej chwili na Świecie żyje około 7 mld ludzi, w 2050 r. ma być nas około 9 mld. Naszym strategicznym celem musi być podwojenie produkcji żywności przy jednoczesnym obniżeniu emisji dwutlenku węgla – powiedział podczas otwarcia uroczystości Alexander van der Lely, szef holenderskiej firmy. – Świat potrzebuje do tego rolników, ale rolnik musi też zarabiać. Dlatego staramy dostarczyć mu sprzęt jak najbardziej doskonały – dodaje.

Jako kamienie milowe rozwoju firmy, van der Lely uważa m.in. rozwój technologii, które doprowadzą do pełnej automatyzacji cyklu karmienia zwierząt. Przykładem takiego urządzenia jest automatyczny wóz paszowy Lely Vector. Drugim ważnym aspektem jest inwestowanie w technologie pozwalające na produkcję bioenergii. – Co roku na innowacje przeznaczamy 6 proc. przychodów. na badania i innowacje. Nie zaprzestaliśmy tego nawet w ostatnich latach, rynek poddał się ekonomicznej recesji – dodaje szef Lely. Podaje jednocześnie przykład robotów udojowych, które w ostatnich latach podbijają światowe rynki. Sprzedano ich w sumie 12,5 tys., codziennie wykonują one na Świecie 2 mln dojów.

Lely Field Days odbywają się w tym roku we Fribourgu w Szwajcarii. W spotkaniu uczestniczy niemal 900 zaproszonych gości z całej Europy, przedstawicieli handlowych i dziennikarzy. Podobał się artykuł? Podziel się!