Firma Kongskilde zaprezentowała nową ulepszoną wersję zbieracza kamieni - Stonebear 2.60. W tej kategorii maszyn, pokazywanych podczas targów Agritechnika w Hannoverze, 9-14 listopada 2015, nie było zbyt wielu ciekawych reprezentantów. Toteż naszą uwagę przykuł Stonebear, który obok agregatu uprawowego Delta Flex, był jedną z dwóch nowości firmy.

Przechodząc do szczegółów technicznych, nowy zbieracz kamieni może się pochwalić szerokością roboczą wynoszącą 6200 mm, przy 2500mm w stanie gotowym do transportu. Również wysokość można określić mianem kompaktowej, gdyż nie przekracza ona 3000mm.

Głębokość pracy to 70 mm a to nie jedyna zaleta Stonebear'a podana przez producenta, gdyż według danych katalogowych może on zebrać kamienie o średnicy maksymalnie 500 mm. Zbiornik pomieści pięć ton zebranego materiału i umożliwi zarówno transport jak i szybki rozładunek w miejscu docelowym.

Producent podaje, że do poprawnej pracy maszyny, zapotrzebowanie na moc rozpoczyna wartość około 80 KM, choć tutaj wiele będzie zależało od ilości oraz ciężkości kamieni z jakimi przyjdzie się zmienić zbieraczowi na polu.

Podobał się artykuł? Podziel się!