W stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku, w styczniu podlaski producent sprzedał o 31 sztuk tych maszyn. Do Pronaru należy największy wzrost sprzedaży w tym miesiącu - podaje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

-Pod względem produkcji przyczep, marka Pronar jest firmą o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji na rynku - nie tylko polskim, ale też międzynarodowym. Na dobre wyniki w sprzedaży wpływa m.in. bardzo szeroki asortyment. Klienci znajda tam dla siebie każdy rodzaj przyczepy. Duży wpływ mają również konkurencyjne ceny - komentuje Michał Poźniak, manager projektu AgriTrac firmy Martin & Jacob .

Tuż za Pronarem plasuje się produkcja własna. Stale zajmująca wysokie miejsce w rankingu, w ubiegłym miesiącu sprzedała 8 sztuk więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. W styczniu zarejestrowano 109 przyczep lokalnych producentów.

Kolejną najchętniej wybieraną marką okazał się Metal-Fach, która wypuściła na rynek 72 przyczepy. To jednak spadek o 26 procent w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem.

Dokument1 from ptwp

  Podobał się artykuł? Podziel się!