Budynki producentów, dystrybutorów i dealerów maszyn rolniczych coraz bardziej przypominają salony znane z branży motoryzacyjnej. Przykładem z ostatnich miesięcy jest nowa siedzima Zetor Polska w Kaliszu. Nowy budynek Zetora został doceniony przez przedstawicieli branży budowlanej za jego wielofunkcyjność oraz atrakcyjny wygląd.

Konkurs corocznie organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budowlanych. Zgłaszane są do niego budynki i projekty realizowane na terenie województwa Wielkopolskiego. Budynek Zetor Polska Sp. z o.o. zdobył nagrodę w kategorii Budynek Przemysłowy a jurorzy docenili przede wszystkim jego wielofunkcyjność, uniwersalność oraz atrakcyjny i ponadczasowy design.

- Nagroda mile nas zaskoczyła. Budynek Zetor Polska został zgłoszony do konkursu przez szefa projektu F. B. Antczaka. Cieszy nas fakt, że nowa siedziba poradziła sobie z mocną konkurencją w postaci innych projektów i zyskała uznanie przedstawicieli branży - powiedział Arkadiusz Fułek, prezes Zetor Polska Sp. z o.o.

Budowa nowej siedziby Zetor Polska Sp. z o.o. rozpoczęła się jesienią 2015 roku i zakończyła się w czerwcu 2016 roku. Całkowity koszt budowy nowej centrali przekroczył 60 mln CZK. Design wnętrz i zewnętrznej części odzwierciedla styl korporacyjny marki Zetor.

- Reakcje ludzi, którzy przejeżdżają koło budynku są od początku bardzo pozytywne. Cieszy nas fakt, że przestrzenie spotkały się z taką sympatią. Jednak wraz z otwarciem nowej siedziby nasza praca się nie kończy. Maksymalnie skupiamy się na umacnianiu marki Zetor na polskim rynku – dodaje na zakończenie Arkadiusz Fułek.

Podobał się artykuł? Podziel się!