Ciągnik Axion 800 ma już na swoim koncie nagrody „Maszyna roku 2014" oraz „Ciągnik roku 2014". Teraz został uhonorowany ponownie - tym razem złotem za design w kategorii „Motoryzacja". Niemiecki producent odebrał także nagrody za stylizację sieczkarni Jaguar 800 i ładowarki teleskopowej Scorpion 9055-7044. Wszystkie maszyny zostały nagrodzone prestiżową nagrodą iF Product Design Award.

Oficjalna ceremonia rozdania nagród odbyła się 28 Lutego w BMW Welt w Monachium, podczas nocy iF Design Awards.

Projektant przemysłowy Paul Budde współpracuje z firmą Claas od 31 lat - z dumą mówi o stylizacji nagrodzonego ciągnika: -Ciągnik jest zarówno potężny i dynamiczny, przy czym stylowo integruje się z rodziną ciągników Claas.

Projektant chwali optymalny rozkład ciężaru Axiona. Zwraca uwagę również na kabinę - obecnie jest ona usytuowana bardziej z przodu, stała się również większa i szersza, aby zapewnić więcej przestrzeni dla operatora i lepszą widoczność.

Projektant podkreśla także zalety dwóch pozostałych produktów. W przypadku sieczkarni szczególną uwagę zwraca na kabinę, która jego zdaniem zapewnia poczucie przestrzeni i optymalną widoczność.

Z kolei w ładowarkach nowa rama ma zapewniać większą nośność. Ważną cechą jest także bardzo niski punkt zamontowania ramienia teleskopowego w ramie, co ma zapewnić wysoki poziom stabilności i poprawić widoczność z prawej strony urządzenia.

Nagroda iF Design Award jest przyznawana od ponad 60 lat i jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. W styczniu, 49 specjalistów projektowania zakwalifikowało do konkursu 4615 produktów z 55 krajów.

W bieżącym roku obrady jury wraz z ekspertami trwały trzy dni. Zgłoszenia były oceniane według jasnych kryteriów dotyczących jakości projektu, wykonania i funkcjonalności. Do kryteriów zaliczano również bezpieczeństwo i poziom innowacyjności.

Podobał się artykuł? Podziel się!