To już osiemnasta edycja wystawy organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Impreza odbędzie się w dniach 23-26 września - tradycyjnie na terenie byłego lotniska w Bednarach koło Poznania.

MOC ATRAKCJI

Agro Show od lat postrzegane jest przez branżę jako świetne miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych polskich oraz zagranicznych marek. Podczas 4 dni wystawy rolnicy przybywający do Bednar będą mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Podczas wystawy swoje produkty zaprezentuje ok. 800 wystawców, w tym ok. 100 z zagranicy. Ponadto rolnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji oraz agencji związanych z branżą rolniczą.

Spośród wielu innych wystaw branżowych, Agro Show wyróżnia przede wszystkim potężna otwarta przestrzeń: 120 ha na terenie lotniska Bednary. To daje duże możliwości prezentacji maszyn. Do dyspozycji firm pozostaje 15 ha powierzchni wystawienniczej. Ale oprócz statycznych prezentacji, gros maszyn będzie można obejrzeć podczas praktycznych pokazów polowych. To bardzo widowiskowy element wystaw, który zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Organizowane są bowiem liczne ekspozycje pokazowe na poletkach i na specjalnie przygotowanym ringu. Fani nowinek technicznych i technologicznych co roku są zaskakiwani przez producentów maszyn starających się w efektowny sposób pokazać działające maszyny i zorganizować dobre show. W tym roku będą miały miejsce m.in. pokazy agregatów uprawowo-siewnych. Każda prezentacja składać się będzie z dwóch części. Pierwsza odbędzie się na ringu, gdzie zgłoszone do pokazu maszyny zaprezentują się zwiedzającym. Ta część opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem. Następnie wszystkie agregaty uprawowo-siewne przejadą na niewielkie indywidualne poletka o wymiarach 20x100 m i tam odbędzie się dalsza ich prezentacja. Tutaj każdy z zainteresowanych rolników będzie mógł indywidualnie dopytać o szczegóły maszyny, zobaczyć ją z bliska, obejrzeć rozwiązania techniczne, zobaczyć, jak działa.

Wśród targowych wydarzeń znajdzie się także rozstrzygnięcie ogólnopolskich konkursów "Mechanik na medal" (V edycja) i "Młody mechanik na medal" (IV edycja), a także ciekawe seminaria skierowane do rolników. W niedzielę, 25 września odbędzie się cykl seminariów na temat zasad bezpieczeństwa. Będzie to kontynuacja Wioski Bezpieczeństwa, która jest organizowana już od 2015 roku.