PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szczególne dożynki dla Metal-Fachu

Szczególne dożynki dla Metal-Fachu Metal-Fach Viking N272/3, fot. Metal-Fach

Autor: Tomasz Parzybut

Dodano: 07-09-2016 13:21

Tagi:

Jak co roku Dożynkom Prezydenckim towarzyszyła Krajowa Wystawa Rolnicza.  Nagrodę w postaci  Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał Metal-Fach. Resort rolnictwa wyróżnił w ten sposób rozrzutnik obornika Viking N272/3 przeznaczony do użytku w dużych gospodarstwach.Radości z nagrody nie ukrywał Janusz Kaźmierowski, wiceprezes Metal- Fachu, który odebrał wyróżnienie. Jak zapewnił, nagroda zmotywuje jego zespół do jeszcze większej pracy:

- Obecność na takiej imprezie oraz Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który za Vikinga N272/3 otrzymała nasza firma, to ogromny zaszczyt lecz również zobowiązanie. Zobowiązanie do dalszego dostarczania rolnikom najlepszych maszyn, tak aby polska myśl techniczna w rolnictwie znana była na całym świecie - powiedział dumny wiceprezes.

Nowy rozrzutnik, którego ładowność dochodzi nawet do 14 ton, może transportować 13 m3 obornika. Warte uwagi jest również zawieszenie typu tandem. Oparte jest ono na resorach parabolicznych, które jak zapewnia producent, wyróżnia niezawodność i długa żywotność.

Nowa technologia zastosowana w rozrzutniku, pozwala także na równomierne rozprowadzanie nawozu w szerokości od 8 do 12 metrów. Dodatkowo, za pomocą hydraulicznie regulowanej zasuwy tylnej można ustawiać dawki rozrzucanego materiału.

Krajowa Wystawa Rolnicza, która w tym roku obchodziła swój jubileusz 25-lecia, nazywana jest wśród producentów maszyn rolniczych przedbiegami Agro-Show.  Jak zapewnia polski producent, nagrodzony rozrzutnik zostanie zaprezentowany również w Bednarach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • T.B. 2016-09-09 07:43:15
    Rozrzutniki przyzwoite, w największych brakuje skretnej osi, przynajmniej powinna być w opcji. W przypadku tego Vikinga zauważyłem, że zaczep jest stały, nie skretny. Ogranicza to w pewnym stopniu wykorzystanie jako przyczepę do transportu kukurydzy na kiszonkę. Po prostu jest mniej bezpiecznie.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!