PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szepietowskie Show

Szepietowskie Show

Aż 190 maszyn „w akcji” mogli obejrzeć ci, którzy odwiedzili wystawę Zielona Glala w Szepietowie. Zakres tematyczny imprezy to przede wszystkim pozyskiwanie wysokiej jakości paszy dla bydła.W weekend 19-20 szepietowską Agroarenę odwieziło około 20 tys. osób. Była to siódma edycja imprezy organizowanej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na placu zgromadzono pełną paletę maszyn do zbioru zielonek, produkcji i zadawania pasz.

Podczas pierwszego dnia wystawy, oprócz zwiedzania stoisk z maszynami, rolnicy mieli okazję uczestniczyć w seminariach podejmujących temat z zakresu produkcji pasz.

Punktem kulminacyjnym imprezy były pokazy maszyn, w których na przygotowaną 8-hektarową łąkę wjechało niemal sto zestawów maszyn – w sumie około 190 maszyn i narzędzi do produkcji rolnej! Mimo tak dużej liczby sprzętu, pokaz był przeprowadzony bardzo sprawnie i dynamicznie i świetnie poprowadzony. Kolejne grupy maszyn przejeżdżały przed zgromadzoną publicznością w sekwencji: zestawy koszące, przetrząsające i zgrabiające, następnie prasy, prasoowijraki, sieczkarnie samojezdne, przyczepy silosowe i owijarki do balotów.

Wśród prezentowanych maszyn wybrano Hit Zielonej Gali – owijarkę stacjonarną McHale 991 LBER, dostarczoną przez firmę Danex z Rogieniec Wielkich. W maszynie dceniono przede wszystkim możliwość zdalnego sterowania jej pracą, dzięki czemu do jej obsługi wystarczy jedna osoba.

Równolegle z Zieloną Galą odbywały się Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego, podczas których można było zapoznać się z ofertą rozwiązań budowlanych dla domu i budynków gospodarskich.

Zobacz galerię zdjęć z pokazu maszyn

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!