Aby narzędzie mogło optymalnie pracować przy dużych prędkościach, karuzele o średnicy 3,7 m mają po 13 ramion. Pokosy są odkładane po prawej stronie, co jest nowością wśród maszyn zielonkowych austriackiej firmy. Szerokość robocza to 7,6 m.

Mimo sporych gabarytów zgrabiarki (średnica karuzeli to 3,7 m), szerokość do transportu wynosi tylko 2,65 m, a wysokość - 4 m. Seryjnie zastosowane ogumienie 340/55-16 pozwala na pewny transport z dużymi prędkościami.

Geometria ramy pozwala na uwrociach na przejazdy 45 cm nad powierzchnia gleby i dzięki temu unika niszczenia pokosów. Zawór krokowy i siłownik hydrauliczny podwójnego działania umożliwiają płynne i dopasowane podnoszenie i opuszczanie karuzeli.

Warto podkreślić wysoką manewrowość maszyny, którą można „złamać" podczas nawrotów o kąt 80 stopni. Napęd przez obustronnie szerokokątny wałek z wolnym kołem powoduje, ze uwrocie pokonuje się w jednym manewrze. Oś tylna jest skrętna.

Bardzo ważnym elementem jest także zawieszenie Mulitast, którego zadaniem jest jak najlepsze dostosowanie się do podłoża. Przeguby kardana umożliwiają dopasowanie się do podłoża w zakresie +/- 5 stopni. Teren jest kopiowany przez 5 kołowe zawieszenie, każde z dwoma osiami tandemowymi i leżącym wewnątrz 5 kołem.

Podobał się artykuł? Podziel się!