PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Te marki sprzedawały się najlepiej

Te marki sprzedawały się najlepiej

W styczniu - miesiącu mocnej recesji na rynku nowych ciągników, na czele najchętniej wybieranych ciągników stanął Zetor. Kolejne to New Holland i John Deere.Zetor jest marką, która w podsumowaniu 2013 r. zamykała podium najchętniej wybieranych marek. W styczniu br. czeskie ciągniki okazały się najchętniej wybieranymi. Nabywców znalazło 127 nowych Zetorów.

Drugi w styczniu jest New Holland. Włoski koncern sprzedał 108 swoich maszyn.

Trójkę najlepszych zamyka John Deere z 77 sztukami zarejestrowanymi w ostatnim miesiącu. Każda z tych marek odnotowuje znaczące spadki w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Na tle ogólnych spadków zaskoczeniem jest Kubota, która sprzedała 56 maszyn uzyskując siódme miejsce w zestawieniu i 93-proc. wzrost. Wzrost rejestracji odnotował również Belarus (41 sztuk, ponad 36 proc. wzrost do stycznia 2013) oraz Landini (27 sztuk, wzrost o 67 proc. w stosunku do stycznia 2013).

Pierwsze miejsce województwa mazowieckiego raczej nikogo nie dziwi, jednak dystans do kolejnego miejsca robi wrażenie. Gdy w największym polskim województwie zarejestrowano 181 sztuk ciągników (spadek o prawie 4 proc. w porównaniu do stycznia 2013), kolejne - województwo lubelskie ma na swoim koncie 76 sztuk ( 19 proc. spadek do analogicznego okresu roku ubiegłego) - podaje Martin&Jacom, firma monitorująca rynek maszyn rolniczych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • nuno 2014-02-27 18:11:27
    Nie dziwi mnie wysoka pozycja New Holland - świetne ciągniki dostosowane pod każdego rolnika od 20 do 700 km, a jednoczesnie latwe w obsludze. :)
  • nowy traktor 2014-02-06 16:49:27
    szkoda że nie napisaliście które marki psują się najbardziej a psują się wszystkie do tych najdroższych do najtańszych,a niekiedy naprawy idą w tysiące.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!