Zetor jest marką, która w podsumowaniu 2013 r. zamykała podium najchętniej wybieranych marek. W styczniu br. czeskie ciągniki okazały się najchętniej wybieranymi. Nabywców znalazło 127 nowych Zetorów.

Drugi w styczniu jest New Holland. Włoski koncern sprzedał 108 swoich maszyn.

Trójkę najlepszych zamyka John Deere z 77 sztukami zarejestrowanymi w ostatnim miesiącu. Każda z tych marek odnotowuje znaczące spadki w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Na tle ogólnych spadków zaskoczeniem jest Kubota, która sprzedała 56 maszyn uzyskując siódme miejsce w zestawieniu i 93-proc. wzrost. Wzrost rejestracji odnotował również Belarus (41 sztuk, ponad 36 proc. wzrost do stycznia 2013) oraz Landini (27 sztuk, wzrost o 67 proc. w stosunku do stycznia 2013).

Pierwsze miejsce województwa mazowieckiego raczej nikogo nie dziwi, jednak dystans do kolejnego miejsca robi wrażenie. Gdy w największym polskim województwie zarejestrowano 181 sztuk ciągników (spadek o prawie 4 proc. w porównaniu do stycznia 2013), kolejne - województwo lubelskie ma na swoim koncie 76 sztuk ( 19 proc. spadek do analogicznego okresu roku ubiegłego) - podaje Martin&Jacom, firma monitorująca rynek maszyn rolniczych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!