Firma Tolmet dla bron talerzowych serii Astat (2,2-4 m) wprowadziła opcję podwozia jezdnego. Układ obejmuje jedną oś, sterowaną hydraulicznie, która jest położona za wałem doprawiającym brony. Dzięki temu brony mogą współpracować nawet z lżejszymi ciągnikami o niższych parametrach TUZ.

Co ciekawe, standardem dla wózków trakcyjnych jest również trójpunktowy sprzęg dla siewników. Maszyny mogą być zatem wykorzystywane również jako agregaty uprawowo-siewne.

Za wózek dla bron o szerokości roboczej od 2,2 do 3 m zapłacimy obecnie około 10 tys. zł brutto.

Za dopłatą (około 3 tys. zł) możliwe jest doposażenie wózka w panel do sterowania elektrozaworami. Maszyna w takiej konfiguracji wymaga podłączania do ciągnika wyłącznie jednej pary złączy hydraulicznych.

Poza tym w takiej konfiguracji sprzęg do siewników może być sterowany niezależnie – hydraulicznie, a zatem możliwa jest praca samą sekcją uprawową z uniesionym siewnikiem. Poza tym standardem w takiej konfiguracji jest również dodatkowa para złączy hydraulicznych na ramie wózka, którą można wykorzystać np. do podłączania znaczników siewnika sterowanych hydraulicznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!