Dokładny zbiór

Perfekcyjny zbiór paszy przez nową przyczepę to zasługa 6-rzędowego, wahliwego podbieracza, a doskonałe kopiowanie nierówności zapewnia zastosowanie blachy wyrównującej i dodatkowej rolki koła kopiującego, umiejscowionej w centralnym punkcie jego tylnej części. Rozwiązania stosowane wyłącznie w przyczepach Pöttinger to prowadzenie dodatkowej rolki kopiującej w równoległoboku, a także możliwość jej regulacji niezależnie od kół przednich. Zakres regulacji koła kopiującego to aż 50 mm. Taka konstrukcja umożliwia zbiór czystej paszy nawet w warunkach wysokiej wilgotności, gdy ciągnik zostawia za sobą głębokie koleiny.

Korzystne zmiany zaszły również w kontekście wydajności nowych przyczep. Wydajność napędu zwiększono o 10%, zaś przepustowość aż o 20%. Takie wyniki osiągnięto dzięki zastosowaniu niezwykle mocnej przekładni wstępnej, dostosowanej do współpracy z ciągnikami o mocy do 300 KM, oraz napędowi poprzez obustronny szerokokątny wałek przegubowy ze sprzęgłem zapadkowym, którego zabezpieczenie reaguje dopiero przy osiągnięciu potężnego momentu obrotowego na poziomie 2300 Nm. Nie bez znaczenia jest tutaj również zastosowanie rotora o średnicy 800 mm.

Precyzyjne rozdrabnianie

Za idealne cięcie paszy odpowiada asymetryczne umiejscowienie noży. Nowa konstrukcja belki PowerCut opiera się na 45, a nie jak dotychczas, 39 nożach i gwarantuje teoretyczną długość cięcia wynoszącą 34 mm. Ponadto element wyposażono w opatentowany przez firmę Pöttinger system wychylania belki Easy Move, umożliwiający jej odblokowanie, podobnie jak mechanizmu cięcia, centralnie z kabiny ciągnika, bez konieczności użycia narzędzi. W opcji dostępne są wyposażone w indywidualne zabezpieczenie, podwójne noże TwinBlade gwarantujące dwa razy dłuższy okres użytkowania a także automatyczna ostrzałka AutoCut. Reasumując: nowa belka PowerCut to przede wszystkim prosta obsługa, precyzyjnie pocięty materiał i wysoka niezawodność.

Efektywny rozładunek

Aby zapewnić efektywny rozładunek, podłogę rusztową obniżono z przodu o 150 mm i zastosowano ogumienie 800/45 R26.5, uzyskując poziome położenie przyczepy. Zebrany materiał jest przenoszony do tylnej części przyczepy za pośrednictwem jeszcze mocniejszego łańcucha o grubości 10 mm. Błyskawiczny rozładunek to zasługa m.in wielofunkcyjnej tylnej ściany, a gubienie materiału uniemożliwia zastosowanie blaszanej pokrywy zamiast plandeki.