Triomatic T40 jest to jedyny automatyczny  system sporządzania i zadawania pasz dla bydła z okrągłymi nożami tnącymi. Jak podaje producent, systemy automatyczne innych firm podczas sporządzania TMRu, wykorzystują metody bardziej energochłonne oraz wpływające negatywnie na strukturę paszy np. frezując materiał.

- Zaletami cięcia za pomocą okrągłych noży jest fakt, że zapewniają zachowanie możliwie jak najlepszej struktury paszy. Poza tym ściana bloku pozostaje gładka, co zapobiega ponownej fermentacji. Nie ma strat paszy, a to z kolei  stanowi o redukcji  kosztów, podaje Trioliet.

Dzięki prostej technice noży można zminimalizować zużycie energii aż do 50 proc. System Trioliet potrzebuje tylko 0,5 do 1,0 kWh na jeden załadunek – to bardzo mało w porównaniu z konwencjonalnymi  (istniejącymi na rynku) systemami. Zatem prosto, szybko i korzystnie.

System, dzięki uproszczonej technice wycinania ma obniżone o ok. 50 proc. zapotrzebowanie na energię elektryczną. Nowy system Trioliet Triomatic T40  zużywa od 0,5 do 1,0 kWh na załadunek jednego wozu paszowego.

- Koszty serwisowania są znacznie niższe w porównaniu do pierwotnego systemu. Wymiana noży odbywa się w prosty sposób. Trzeba odkręcić tylko 4 śruby, wymienić noże i przykręcić nowe, podaje Trioliet.

Podobał się artykuł? Podziel się!