Gdyby spojrzeć tylko na listę najczęściej kupowanych maszyn za ostatni miesiąc można by stwierdzić, że Zetor, który jest na jej czele, ma powody do zadowolenia. Sytuacja zmienia się  kiedy patrzymy już tylko na liczbę sprzedanych maszyn. W listopadzie rolnicy kupili niewiele ponad 40 traktorów. Dla porównania w analogicznym okresie 2012 roku czeski producent sprzedał w Polsce ponad 1000 sztuk ciągników...

- Niepewność jaką przeżywają rolnicy związaną z niskimi cenami skupu produktów rolnych i brakiem dopłat do zakupu sprzętu odbija się szerokim echem na dystrybutorach - ze smutkiem przyznaje Robert Szewczyk menadżer marketingu Zetora.  Zapytaliśmy go również o to jak prognozuje kolejne 12 miesięcy.

- Mamy nadzieję na poprawę sytuacji. Może wreszcie ruszy sprawa dopłat i ustabilizuje się nieco sytuacja rolników w Polsce - liczy na to menadżer Zetora.

Jakie nowości Zetor ma na przyszły rok?

Zetor stara się zainteresować rolników maszynami, które z jednej strony sprawdziły się w poprzednich latach, a  z drugiej zostały one jeszcze bardziej unowocześnione. W pierwszych miesiącach przyszłego roku pojawi się odmieniona wersja czeskich producentów z serii  Proxima i  Forterra.

- W dalszej perspektywie chcemy wypuścić nowy Major HS z elektrohydraulicznym rewersem i nową kabiną, a pod koniec roku kolejne nowości, które Zetor przygotowuje na wystawę Agritechnica 2017. Mamy więc co robić i liczymy na naszych klientów - podsumowuje Robert Szewczyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!