Hitem spotkania była przede wszystkim prezentacja najnowszych i największych ciągników. Do dużej hali serwisowej, w której zgromadziła się publiczność, wjechały efektownie kolejno ciągniki 6210R, 7200R i 8360R. Każda z maszyn została z osobna omówiona w multimedialnej prezentacji. Podczas przedstawiania maszyn zwrócono uwagę m.in. na takie aspekt użytkowania ciągników wyłącznie na jednym paliwie – oleju napędowym (nie ma konieczności stosowania AdBlue), silnikach, które są wyłącznie własnej produkcji oraz innowacjach, takich jak elektroniczna kontrola układu jezdnego pozwalająca na automatyczne dostosowanie czułości ruchu kierownicy do aktualnej prędkości, czy system monitorowania maszyn Jd Link.

Ciągniki wzbudziły duże zainteresowanie wśród przybyłych rolników. Po prezentacji można było dokładniej zapoznać się z maszynami, wypytać o szczegóły. Wielu skorzystało również z możliwości przeprowadzenia krótkiej jazdy testowej.

Nowością na placu firmy Contractus był ciągnik z rozszerzonej rodziny 5E – model 5083E. Wiele osób wyraziło zainteresowanie typ prostym ciągnikiem, szczególnie w kontekście porównania go do ciągników serii 5M. Uboższa specyfikacja wyposażenia ciągnika wpływa bowiem na jego niższą cenę.

Ale spotkanie to nie tylko prezentacja ciągników. Spotkanie było również okazją do zasięgnięcia informacji na temat aktualnej oferty kombajnów zbożowych, środków smarnych stosowanych w maszynach spełniających najnowsze normy spalin, a także możliwości finansowania zakupu maszyn.

„Drzwi otwarte John Deere” w firmie Cotractus odbyły się 19 października. Odwiedziło je ponad 200 osób. Warto odwiedzić stronę internetową John Deere i sprawdzić kalendarz „Dni otwartych”. Spotkania potrwają do 4 listopada. Podobał się artykuł? Podziel się!