Z okazji jubileuszu firma obiecuje dla swoich klientów, dealerów oraz fanów marki wiele niespodzianek, które będą dostępne zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i w realnym świecie. Między innymi w maju i czerwcu odbędą się Dni Praktyczne, które w tym roku będą przebiegać pod znakiem Jubileuszu i po raz pierwszy odbędą się w czeskim gospodarstwie AgroVation.

W roku jubileuszowym przedsiębiorstwo planuje także wiele inwestycji, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. W fabryce w Schwandorfie zostanie rozbudowane centrum logistyczne. W magazynie wysokiego składowania powstanie magazyn paletowy, którego koszt wyniesie około 600.000 euro. Poza tym zostaną rozpoczęte prace nad rozszerzeniem starego i budową nowego centrum szkoleniowego Horsch, zwanego FITZentrum.

W Rosji, za sumę około 2 mln euro, ma się rozpocząć budowa nowego budynku z pomieszczeniami biurowymi, salami do szkoleń i magazynami. W Stanach Zjednoczonych, po rozbudowie w ubiegłym roku istniejącego zakładu produkcyjnego w Harper, w Kansas, zostanie otwarta całkowicie nowa fabryka w pobliżu Fargo, w Północnej Dakocie. W tym ostatnim przypadku całkowita kwota inwestycji wyniesie około 15 milionów euro.
Obroty firmy HORSCH Maschinen GmbH wyniosły w 2013 roku 252 mln euro. W zestawieniu z rokiem 2010 jest to prawie dwukrotny wzrost. Bardzo ważny dla firmy jest eksport, którego udział sięga 75% obrotów. Obecnie firma zatrudnia około 1100 pracowników, a w tym roku mają powstać kolejne miejsca pracy.

Bieżący rok jest pierwszym, w którym zadziałają wprowadzone w zeszłym roku przekształcenia strukturalne całej korporacji. Długoterminowym celem tych zmian jest przygotowanie przedsiębiorstwa do zmian pokoleniowych, a krótkoterminowym odciążenie członków zarządu od działań bieżących, by znaleźli więcej czasu na planowania strategiczne. Nowe struktury stwarzają przystosowaną do potrzeb firmy płaską hierarchię, która zdaniem przedstawicieli producenta optymalnie przygotowuje przedsiębiorstwo na nowe wyzwania.

Podobał się artykuł? Podziel się!