PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Udana wystawa Agro Show 2014

Udana wystawa Agro Show 2014

W ciągu czterech dni wystawę Agro Show zorganizowaną na terenie lotniska Bednary odwiedziło blisko 150 tysięcy osób. Wystawiło się ponad 800 firm z Polski i zagranicy.Swoje stoiska na targach Agro Show (19-22.09.2014) zaprezentowały aż 102 zagraniczne firmy z 16 krajów takich jak: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Holandia, Niemcy, Austria, Czechy, Słowenia, Dania, Litwa, Irlandia czy Chiny. Ogólna liczba wystawców przekroczyła 800.

Przelotne opady w piątek (19.09) i niedzielę (21.09) nie pozbawiły imprezy wysokiej frekwencji. Targi odwiedziło niemal 150 tys. osób. Wynik jest więc zbliżony do ubiegłorocznego.

Oprócz ogromnej oferty maszyn, swoje produkty zaprezentowały również firmy wytwarzające nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, maszyny inwentarskie, części wymienne i eksploatacyjne oraz przedsiębiorstwa z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

Zainteresowani nowoczesną techniką rolniczą gromadzili się też przy poletkach pokazowych i w okolicy ringu, gdzie odbywały się pokazy maszyn podczas pracy. Ten stały i najbardziej widowiskowy punkt wystawy przyciągnął tłumy widzów.

W pokazach na ringu zaprezentowano w sumie 22 maszyny, w tym 3 nowości (kombajn zbożowy, ciągnik, ładowarka teleskopowa), 11 opryskiwaczy przyczepianych, 5 ładowarek teleskopowych, 1 mini-ładowarka, 2 ładowacze czołowe. Pokazom towarzyszył już tradycyjnie komentarz dziennikarza Włodzimierza Zientarskiego.

Ogólna powierzchnia wystawy Agro Show szacowana jest obecnie na ponad 130 hektarów. Impreza jest największą wystawą plenerową w Europie. Stoiska wystawców zajmują powierzchnię ponad 150 tysięcy metrów kwadratowych, a 7 poletek pokazowych powierzchnię prawie 34 tysięcy metrów kwadratowych.

Organizator zadbał również o przygotowanie terenu wystawy elementy usprawniające zwiedzanie. Podczas Agro Show 2014 swoją premierę miały:
- mobilny bankomat,
- 4 regularne linie meleksowe, dzięki którym można było bezpłatnie przemieszczać się na ternie wystawy na stałych trasach,
- aplikacja Agro Show na urządzenia mobilne,
- 8 hot-spotów na terenie wystawy + 1 hot-spot w Centrum Nowoczesnego Rolnictwa, w których można było skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu,
- punkty informacyjne zlokalizowane na terenie wystawy.

Wszystkie nowości doskonale się sprawdziły i zapewne będą miały kontynuację w kolejnych latach.

Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się druga edycja zabawy terenowej AGRO SHOW GRA, podczas której uczestnicy musieli rozwiązać zadania rozrzucone w różnych punktach wystawy. Ten niestandardowy sposób zwiedzania AGRO SHOW spodobał się przede wszystkim młodzieży i rodzinom z dziećmi. W ciągu dwóch dni gry wzięło w niej udział 120 drużyn i blisko 250 osób.

Tematem, który szczególnie interesował rolników podczas seminariów, to przede wszystkim dotacje z nowego budżetu unijnego.

Sukcesem okazała się również konferencja zorganizowana przez redakcję Farmer, której tematem było przedstawienie etapów wdrożenia i możliwości jakie da serwis rolniczy ASAP. Po prezentacji padło wiele konkretnych pytań. Projekt ASAP jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcę m.in. magazynu Farmer i portalu farmer.pl oraz Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii.

W sali seminaryjnej odbyły się dwa seminaria traktujące o nowoczesnych technologiach w rolnictwie, zaś pierwszego dnia finały konkursów organizowanych przez PIGMIUR: „Mechanik na Medal" i „Młody mechanik na medal".

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • arszczecin 2015-06-22 19:24:12
    Co za (...) a nawet dwie
  • miastowy 2014-09-26 12:41:25
    Wieśniactwo nażarło się dopłat z darmowego koryta pełną gębą i teraz panów w gumofilcach udaje.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!