PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Udany 2013 rok dla Grupy Same Deutz-Fahr

Udany 2013 rok dla Grupy Same Deutz-Fahr

Grupa Same Deutz-Fahr zamknęła rok finnansowy 2013 obrotami w wysokości 1211,9 mln euro, czyli o 2 proc. wyższymi w stosunku do poprzedniego roku.Bardzo dobre wyniki w sprzedaży Grupa Same Deutz-Fahr osiągnęła m.in. dzięki dużemu wkładowi rynków pozaeuropejskich i wprowadzeniu w Europie nowych produktów w segmencie wysokich mocy.

Na zdecydowanym plusie jest również rentowność grupy. Czynnika EBITDA (oznaczający w rachunkowości zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów,podatków oraz amortyzacji) osiągnął 111,3 mln euro (+11,9%), natomiast EBIT ukształtował się na poziomie i EBIT (zysk przed odliczeniem podatków i odsetek) na poziomie 83 milionów Euro (+15,4%). Również zysk netto odnotował znaczny wzrost, który wynosi 60,6 miliona Euro (+21%) - podają przedstawiciele Same Deutz-Fahr Group.

-Czujemy satysfakcję z wyników, jakie uzyskaliśmy w 2013 roku, zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i rentowność oraz stabilność finansową. Jest to pierwszy efekt strategii internacjonalizacji, która dzięki przyspieszeniu tempa w ostatnich latach i wprowadzeniu nowych produktów wzmocniła sprzedaż na wszystkich rynkach. Inwestycje w innowacje, bezpieczeństwo pracy i jakość produktu są integralną częścią naszego zarządzania i stanowią fundamenty naszego rozwoju strategicznego - mówi Lodovico Bussolati, dyrektor zarządzający SDF Group.

Inwestycje wzrosły o 39,5 proc. do kwoty 67,3 miliona Euro, głównie ze względu na proces internacjonalizacji oraz poszerzenia i odnowienia oferty produktowej. Jeśli chodzi o poziom zadłużenia, pozycja finansowa netto uzyskała wynik dodatni, 24,3 miliona euro, co stanowi poprawę o 37,7 miliona Euro.

Liczba zatrudnionych na 31 grudnia 2013 r. wyniosła 2946 osób, czyli o 104 więcej niż przed rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!