Oferta maszyn uprawowych Pöttinger obejmuje dzisiaj wszystkie najważniejsze narzędzia potrzebne do zagospodarowania ścierniska, przygotowania pola pod siew oraz różnych technologii siewu. W ofercie maszyn uprawowych znajdują się kompaktowe brony talerzowe, pługi, kultywatory, brony wirnikowe i siewniki. Wiele z nich można było zobaczyć „w akcji" na pokazach polowych firmy Adler Agro, które odbyły się 8 października w Stradunach koło Ełku.

TALERZE NA KAŻDE ŚCIERNISKO
Kompaktowa brona talerzowa Terradisc jest przeznaczona do szybkiej i płytkiej uprawy. Oprócz podcięcia ścierniska po zbożach, uniwersalna konstrukcja o dużej masie pozwala z powodzeniem na zastosowanie w uprawie pola po zbiorze kukurydzy. Udowodniono to podczas pokazu, gdzie głównym „bohaterem" była 4-metrowa brona talerzowa Terradisc T.
Seria T to maszyny o konstrukcji półzawieszanej, dostępne w szerokościach roboczych: 4, 5 i 6 m. - Robiliśmy też pokazy pracy brony na Zamojszczyźnie, gdzie brona pracowała na polu po kukurydzy koszonej na ziarno z ogromną ilością masy pożniwnej i nawet w tych warunkach maszyna poradziła sobie znakomicie - mówi Janusz Nocoń z firmy Pöttinger. Na dobre efekty pracy: zagłębienie, cięcie, przerzucanie i wymieszanie wpływa wiele elementów, w tym najważniejsze to: wysoki prześwit pod ramą (80 cm), duży nacisk jednostkowy pojedynczych talerzy, który w zależności od konstrukcji może dochodzić do 120 kg, duża średnica talerzy (51 cm) oraz odpowiednio dobrana wklęsłość talerzy i kąt natarcia. Każdy krój jest zamocowany do ramy zaciskami z gumowymi elementami zabezpieczającymi.
Integralną częścią brony talerzowej jest wał doprawiający. W zależności od rodzaju gleby, kupujący może wybrać dowolny typ wału: rurowy, podwójny rurowy, pierścieniowy, packera lub rotopack.