6 października br. przedstawiciele spółek POL-MOT Holding S.A. oraz Bobar Group d.o.o. uroczyście przecięli wstęgę otwierając fabrykę Ursus w miejscowości położonej na terenie Republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie. Polską spółkę reprezentował Andrzej Zarajczyk, serbską - Gavrilo Bobar.

- W nowej fabryce będą produkowane ciągniki Ursus. Chodzi przede wszystkim o to, że produkcja na miejscu jest preferowana przez rząd Bośni i Hercegowiny, Dzięki temu otwiera nam się cały rynek bałkański – mówi Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy spółki Ursus.

Uroczyste otwarcie odbyło się w obecności prezydenta republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie - Milorada Dodika, Premiera Republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie – Aleksandara Džombića, ambasadora RP w Bośni i Hercegowinie - Jerzego Chmielewskiego, ministra rolnictwa i gospodarki wodnej Republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie – Miroslava Milovanovića, a także Prezesa Zarządu Ursus S.A. – Adama Dobielińskiego oraz dyrektora ELVACO A.D. – Željko Maleševića i wiceprezesa Bobar Group d.o.o. – Darko Jeremića.

Podobał się artykuł? Podziel się!