Projekt uzyskał pozytywną ocenę Komisji Konkursowej, która następnie została zatwierdzona przez Instytucje Pośredniczące i Instytucję Zarządzającą.

Następnym etapem na drodze do otrzymania środków finansowych jest dostarczenie przez firmę Ursus dokumentów niezbędnych do sporządzenia umowy, co nastąpi do dnia 22 czerwca 2010 roku.

Projekt „Nowa rodzina ciągników Ursus jako wynik działań badawczo-rozwojowych” składa się z dwóch części: badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej.

Celem części badawczo-rozwojowej jest stworzenie nowego ciągnika klasy średniej o mocy silnika do 120 KM przeznaczonego do produkcji seryjnej w oparciu o konstrukcję modułową i wyposażonego w nowe innowacyjne rozwiązania:
- automatyczną bezstopniową skrzynię biegów CVT
- system rozpoznawania obciążenia i dostosowania wymaganego poziomu mocy.
W tej części projektu zostanie zbudowany i przebadany prototyp nowoczesnego ciągnika średniej mocy oraz uzyskanie na niego homologacji.

Celem części wdrożeniowej jest wprowadzenie nowej linii ciągnika średniego w modułowym systemie montażu. Wydajność tej linii ma wynieść 3000 traktorów rocznie. Zmiana formuły produkcji obniży koszty wytwarzania, w tym skróci czas montażu i jego pracochłonność.

Realizacja części wdrożeniowej projektu wymagać będzie nowej lokalizacji, tj. zakupu gruntu pod nowy zakład produkcyjny, budowę hali produkcyjnej wraz z budynkiem administracyjnym oraz pełne jej wyposażenie wraz z infrastrukturą.

Ursus zamierza przystąpić do realizacji projektu z dniem 1 lipca 2010 r. Łączny czas trwania projektu wyniesie 45 miesięcy: realizacja I. części – 18 miesięcy a II. części – 27 miesięcy.

źródło: farmer.pl/Ursus Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!