Zarząd Ursusa zawarł porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną (pisaliśmy o tym tutaj) oraz Fabryką Osi Napędowych - SKB z siedzibą w Radomsku, rozszerzające dotychczasową współpracę z WAT. Wspólnie prowadzone prace mają znacznie przyspieszyć proces konstruowania i w rezultacie wprowadzenia do produkcji seryjnej transmisji do ciągników w przedziałach mocy średnich, które znajdą zastosowanie w ciągnikach produkowanych przez spółkę Ursus SA.

Jak podaje Ursus, głównym celem podpisanego 5 marca br. porozumienia jest poszerzenie dotychczasowej współpracy głównie w zakresie opracowywania i transferu technologii w programach budowy nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz wzajemnych konsultacji, porad eksperckich, współudziału pracowników WAT, spółki Ursus S.A. i spółki Fabryka Osi Napędowych - SKB w pracach związanych z opracowywaniem nowych rozwiązań dla sprzętu rolniczego.

Produkty które będą efektem współpracy mają być połączeniem polskiej myśli inżynieryjnej opartej na wiedzy pozyskanej z jednej z najlepszych polskich uczelni z biznesem opartym wyłącznie na polskim kapitale. Powstałe układy transmisyjne będą jedynymi na rynku europejskim i światowym transmisjami do ciągników stworzonymi oraz wyprodukowane w Polsce.

Dzięki zawartemu porozumieniu i prowadzonej w związku z nim współpracy Ursusa i Fabryki Osi Napędowych SKB, firmy będą miały możliwość wprowadzenia wspólnie opracowanych kolejnych nowoczesnych rozwiązań w produkcji sprzętu rolniczego, poszerzenia swojej oferty o wyroby najnowszych generacji oraz zwiększenia wykorzystywania badań naukowych i prac rozwojowych w swoich działaniach.

Fabryka Osi Napędowych posiada jedną z najnowocześniejszych w Polsce odlewni wraz z centrami obróbczymi, co ma umożliwić szybkie i sprawne przeprowadzenie prac w zakresie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, głównie w obszarze dotyczącym transmisji do ciągników rolniczych w przedziale średnich mocy.

Podobał się artykuł? Podziel się!