Pierwsze modele używanych ciągników z datą produkcji pomiędzy 2007 a 2012 r. właśnie trafiają na rynek wtórny. Co mają do zaoferowania ciągniki Arion 600? Odpowiedzi na to pytanie poszukaliśmy u użytkownika modelu Arion 630 CIS.

(NIE)ZUPEŁNIE NOWA KONSTRUKCJA

W 2003 r., wraz z nabyciem większościowych udziałów w fabryce Renault Agriculture z siedzibą we francuskim Le Mans, firma Claas poszerzyła swoją ofertę produktową o ciągniki rolnicze. Jeszcze w tym samym roku na rynku zagościł pierwszy ciągnik w jasnozielonych barwach, a był nim model o oznaczeniu Ares 566 RZ. Równolegle produkowane były ciągniki Ares 600, których konstrukcja była bazą dla stworzenia zupełnie nowej gamy maszyn Arion 600.

Mimo że cechą wspólną dla maszyn serii Ares oraz Arion był kształt osłony silnika, to zarówno pod maską, jak i w kabinie nowych maszyn zmian było bardzo dużo. Nowa seria objęła modele: 610 (125 KM), 620 (135 KM), 630 (150 KM) oraz 640 (155 KM). Ciągniki oferowane były w trzech wersjach wyposażenia. Zarówno modele w wersji podstawowej (zintegrowany w desce rozdzielczej wyświetlacz CIS), jak i maszyny w wyposażeniu Cebis (duży, kolorowy monitor na prawej konsoli) charakteryzują się podwyższonym komfortem obsługi oraz bogatym wyposażeniem. W odpowiedzi na potrzeby rolników nieco mniej wymagających, niemiecki producent zdecydował się również na wypuszczenie trzech modeli ciągników w wersji podstawowej - C (Arion 610C, 620C, 630C). Atutem najmniej rozbudowanej serii ciągników była ich cena. Ograniczono ją głównie przez odchudzenie jednostek napędowych. Montowany w nich silnik wyposażony jest w system 2-zaworowy i nie ma układu zewnętrznej recyrkulacji spalin. Poza tym w pojazdach zastosowano przekładnię Quadrishift (16 x 16, z 4 biegami zmienianymi pod obciążeniem), montowaną wcześniej w ciągnikach Ares. Maszyny mają również "skromniej" wyposażoną kabinę oraz układ hydrauliczny z pompą o wydatku 60 lub 98 l/min.