- Przez wprowadzenie wydłużonego okresu gwarancyjnego firma Väderstad chce zapewnić o najwyższej jakości swoich produktów. - Odzwierciedla to nasze przywiązanie do wysokiej jakości, na co ma wpływ każdy etap rozwoju i wdrożenia produktu, począwszy od wyboru odpowiednich materiałów do metod testowania gotowych maszyn - mówi Fredrik Lunden, dyrektor marketingu w Väderstad.

Jednocześnie przedstawiciele firmy zapewniają, że na droższych rozwiązaniach użytkownik nie traci, bo zapewniają one dłuższą żywotność maszyny, a jeśli działa bezproblemowo przez długie lata, osiąga też wysoką cenę na rynku sprzętu używanego. W ten sposób w rezultacie okazuje się tańsza od innych maszyn.

-We wszystkim co robimy pod uwagę bierzemy długoterminowe perspektywy. Pracowaliśmy długo i ciężko, aby móc zaoferować bezpieczeństwo naszym klientom na długie lata - tłumaczy Lunden. - Rozwój maszyn rolniczych i nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie to sedno szeroko zakrojonych działań Väderstad. Jesteśmy pewni jakości naszych maszyn i metod rozwoju oraz badań więc postanowiliśmy zaoferować naszym klientom dwuletnią gwarancję - dodaje

Väderstad podczas prac projektowych testuje różnorodne rozwiązania techniczne w symulacjach komputerowych oraz podczas prób polowych, którym poddaje prototypy. System testowania sprzętu było opracowywany przez konstruktorów przez wiele lat. W jego skład wchodzą różnorodne urządzenia oraz wiedza.

Maszyny z dwuletnim okresem ochronnym producenta są już w sprzedaży także w Polsce. Maciej Matuszewski, specjalista ds. marketingu z polskiego oddziału Väderstad wyjaśnia Farmerowi, że dwuletnia gwarancja będzie obowiązywała na podobnej zasadzie jak roczna. Nie ma tu konieczności np. wykonywania obowiązkowych przeglądów serwisowych.

- Jedynym takim obostrzeniem jest przepracowanie maszyną w ciągu dwóch lat nie więcej jak 1000 ha na 1 m szerokości roboczej (czyli np. maszyny o szer. rob. 3 m - 3 tys. ha). W przypadku siewników jest to łatwe do stwierdzenia, w maszynach uprawowych - ciężko to stwierdzić. Standardowym warunkiem jest też wyposażenie w oryginalne części zamienne - wyjaśnia Matuszewski

Podobał się artykuł? Podziel się!