Trioliet wprowadza wersję Solomix 2 VLH New Edition. Modernizacja objęła zarówno elementy odpowiadające z mieszanie jak i zadawanie paszy.

- Wszystkie modele wozów paszowych z symbolem VL New Edition charakteryzują się tym, że zamontowana w nich taśma wyładowcza z przodu została poszerzona do szerokości 1 m. Na chwilę obecną jesteśmy jedynym producentem, który oferuje taki przenośnik, mówi Mateusz Kubiak z firmy Agromix będącej przedstawicielem firmy Trioliet w naszym kraju.

Producent oferuje możliwość wyboru różnych opcji rozkładania paszy. Dostępne są: poprzeczna taśma podająca (VLH-B), poprzeczny łańcuch podający (VLH-K), poprzeczny łańcuch podający  zakrzywiony w kształcie łuku (VLH-K) oraz ustawiany łańcuch podający w górę (VLH-S). W opcji dostępne są zsypy boczne ZK, a także zsyp dozujący z tyłu AK, seryjnie wyposażony w elektryczny wskaźnik stanu z wyświetlaczem LED.

- Okno wyładowcze zostało powiększone, a krawędzie przy otworze zostały zaokrąglone po to aby materiał podczas wyładunku się nie haczył. Te zmiany w połączeniu z poszerzeniem taśmy, umożliwiają szybki rozładunek paszy przy niskim zużyciu energii, mówi Mateusz Kubiak.

Zmianie uległa również budowa wanny wozów paszowych. Producent dodała nową krawędź wewnątrz wozu pomiędzy mieszadłami, która jest w trzech miejscach załamana.

- Krawędź ta umożliwia jeszcze lepsze przekazywanie materiału z jednego mieszadła na drugie, co eliminuje powstawanie pustej, nie aktywnej przestrzeni w czasie mieszania paszy, dodaje Mateusz Kubiak.

Maszyny serii VLH dostępne są w rozmiarach od 12 do 24 m ³(12,14,15,16,18,20 i 24 m³). Jak podaje producent, wozy paszowe serii Solomix to maszyny stosunkowo niskie, są więc odpowiednie do niskich obór. 

Podobał się artykuł? Podziel się!