Farmer 8244 C2 napędzany jest silnikiem MTZ-a o mocy 81 KM. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 290,4 Nm jednostka ta uzyskuje przy 1400 obr./min. Zespół napędowy pochodzi z dobrze znanej firmy Carraro. Mechaniczna, zsynchronizowana skrzynia biegów ma 12 biegów do przodu i tyle samo do tyłu. Napęd przedniego mostu jest załączany elektrohydraulicznie. Pompa olejowa tłoczy 55 litrów oleju na minutę pod ciśnieniem 180 barów. Standardowo podnośnik ma udźwig 3,1 tony, opcjonalnie może być zwiększony do 4 ton, przez zamontowanie dodatkowego siłownika.

DOBRY REWERS I NIEWIELKIE USTERKI
Adam Kostecki z Podlasia prowadzi gospodarstwo o powierzchni 36 ha. Wiodącym kierunkiem produkcji jest opas bydła mięsnego.
Ciągnik Farmer 8244 C2 użytkuje prawie rok. Do tej pory przepracował nim 180 mth. O wyborze marki zdecydowała głównie bliskość serwisu i opinia znajomego. Ciągnik wyposażony w ładowacz czołowy wykorzystywany jest do bardzo różnorodnych prac. Rolnik chwali traktor za współpracę z TUR-em. Pomaga w tym rewers, który znacznie poprawia wydajność pracy z ładowaczem czołowym. Gospodarz przy zakupie zdecydował się na szersze opony niż te oferowane w standardzie. – Szersze opony zmniejszają ugniatanie gleby i poprawiają uciąg ciągnika – mówi rolnik. Do tej pory przeprowadzono dwa przeglądy. Pierwszy kosztował 664 zł, drugi 739 zł. – Silnik i kabina mogłyby być lepiej wyciszone, słuchanie radia jest utrudnione. Kolega znalazł na to sposób. Po prostu wymienił tłumik, co wystarczyło do obniżenia hałasu – opowiada nasz rozmówca. Traktor jest dręczony przez drobne usterki, w tym przecieki. Serwis jednak nie pozwala psuć opinii marce i szybko usuwa powstałe wady.

skrzynia na piątkę
Jan Sutuła użytkuje Farmera 8244 C2 od roku. Obecnie licznik wskazuje 330 mth. Wcześniej przez 11 lat użytkował MTZ-a i szczególnie był zadowolony z jego silnika. Dlatego kupując ciągnik zdecydował się na Farmera wyposażonego właśnie w taką jednostkę napędową. O wyborze producenta zdecydowała też opinia znajomego, który użytkuje taki ciągnik już 5 lat.