Podobnie jak przed miesiącem na szczycie podium znajduje się New Holland. W marcu zarejestrowano 329 niebiesko - białych ciągników. To aż o 92 proc. więcej niż w poprzednim miesiącu i tylko o 3 proc. (10 sztuk) mniej niż przed rokiem - podaje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Drugiej lokaty mocno trzyma się Zetor. Czeski producent sprzedał w marcu 207 sztuk, poprawiając wynik z lutego o 37 proc. Biorąc jednak pod uwagę dane z ubiegłego roku, zarejestrowano o 16 proc. mniej ciągników marki Zetor.

Zmiana nie nastąpiła również na trzecim stopniu podium - zajął je John Deere. W marcu zarejestrowano 179 ciągników z jelonkiem w logo. To wynik lepszy o 77 proc. od lutowego i o 36 proc. gorszy w porównaniu z tym sprzed dwunastu miesięcy.

Sporo dzieje się za to poza podium. Po raz pierwszy tak blisko pierwszej trójki znalazła się Kubota, zajmując czwarte miejsce w zestawieniu. Japoński producent zarejestrował 169 pomarańczowych maszyn. To wynik aż o 357 proc. lepszy od ubiegłorocznego.

Zadowoleni z marcowych wyników mogą być także nasi wschodzi sąsiedzi. Marka Belarus odnotowała w porównaniu z poprzednim rokiem 173 proc. wzrost sprzedaży. W marcu 2014 roku zarejestrowano 60 białoruskich ciągników.

Tradycyjnie już, liderem zestawienia został cieszący się największą popularnością wśród polskich rolników - Zetor Major 80. W tym miesiącu rolnicy zakupili 44 takie ciągniki (o 5 sztuk więcej niż w lutym).

Na podium wśród najchętniej wybieranych modeli, znalazły się za to aż dwa modele marki Kubota. Drugie miejsce należy do modelu L5040 - zarejestrowano 39 sztuk popularnego sadownika, o 15 więcej niż w lutym. Na trzecim miejscu uplasował się model Kubota M9960 - 36 rejestracji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!