PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W maszynach na razie dość stabilnie

W maszynach na razie dość stabilnie

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 06-08-2013 13:14

Tagi:

W lipcu zarejestrowano ponad 1,4 tys. nowych ciągników, co jest wynikiem zbliżonym do poprzednich miesięcy. Spory spadek widać w maszynach z drugiej ręki.W siódmym miesiącu br. zarejestrowano 1439 nowych ciagników rolniczych (śródło: IBRM Samar). To tylko nieznacznie gorszy wynik od czerwca, kiedy to w wydziałach komunikacji odnotowano 1462 nowe rejestracje, a znacznie lepszy od wyników z początku roku.

Co ciekawe, to odwracająca się tendencja w przedziałach mocy kupowanych ciągników - zwiększył się udział maszyn z mocniejszymi silnikami (powyżej 100 KM), zmniejszył natomiast popyt na ciągniki mniejsze, z silnikami o mocy poniżej 70 KM. Maszyny ponad 100-konne stanowiły w tym miesiącu 46 proc. rejetracji. Przedział 70-100 KM pozostał w niemal niezmienionym, 38-proc. udziale wszystkich maszyn.

W ciągnikach używanych spore spadki. 1158 sztuk zarejestrowanych maszyn to najniższy wynik od początku tego roku. Jak twierdzą handlujący używanym sprzętem, taki wynik to przede wszystkim efekt sezonowości zakupu maszyn. W lipcu znacząco wyższy popyt odnotowano w kombajnach, a także w sieczkarniach polowych.

W następnych miesiącach należy spodziewać się raczej spadków w sprzedaży maszyn. Zarówno wśród rolników jak i handlowców panują kiepskie nastroje. I nie ma co się temu dzieiść - ceny większości płodów rolnych są często o połowę niższe niż przed rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Galaxy 2013-08-07 16:37:26
    w tych 1439 jest mój Maxxio 110 MC :)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!