Przed nami szesnasta edycja wystawy Agro Show. Ciesząca się największą w Polsce popularnością impreza zachęca tysiącami maszyn i urządzeń rolniczych. Znacząca część to nowości. W niniejszym artykule prezentujemy część z nich. Jest wśród nich kilka ciągników, kombajnów, maszyn do uprawy, nawożenia czy ochrony roślin. To zaledwie namiastka tego, co będzie można zobaczyć w Bednarach. Wśród maszynowych nowości znajdą się propozycje nie tylko dla największych, ale także średnich i mniejszych gospodarstw. Zachęcamy do zapoznania się nimi nie tylko w artykule, ale również na żywo podczas wystawy. Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska Farmera. Przyjmiemy was serdecznie, porozmawiamy. Będą tam czekały na Was ciekawe atrakcje.

Bieżący rok obfituje w nowinki techniki. Czy jednak będzie nas na nie stać? Ceny płodów rolnych w wielu działach produkcji rolniczej na pewno mogą zniechęcać do inwestycji. Warto mieć jednak świadomość, że innowacje są motorem zwiększania konkurencyjności, a więc możliwości wytworzenia produktu dobrej jakości tańszym kosztem. Temu służą m.in. rolnicze targi i wystawy - prezentacji nowych rozwiązań, które mają pomóc w rozwoju gospodarstw i zwiększeniu ich konkurencyjności. Warto zatem wybrać się na taką imprezę i zrobić rozeznanie w nowinkach techniki, które być może pomogą w przyszłości przetrwać "chude lata" znacznie mniej dotkliwie.

Tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show odbędzie się w dniach 19-22 września tradycyjnie w Bednarach, gm. Pobiedziska. Organizator - Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych - zapowiada, że oferta wystawy będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Do udziału zgłosiło się blisko 800 wystawców z 20 krajów, którzy w sumie wynajęli powierzchnię 150 tys. m2. Cała impreza odbywa się na 120 ha. Organizatorzy spodziewają się 150 tys. odwiedzających.

Warto podkreślić, że obecny charakter wystawy to nie tylko maszyny. Ofertę prezentują firmy wytwarzające nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, a także przedsiębiorstwa z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Oprócz tego nie zabraknie punktów doradczych agend rządowych, takich jak: MRiRW, ARiMR, KRUS, ANR i ARR. Oprócz firmowych stoisk, atrakcją dla zwiedzających będą pokazy maszyn w pracy, konferencje i konkursy.