AGROTECH - impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Od kilku lat co roku targi notują kolejne rekordy – zarówno pod względem liczby wystawców, jak i liczby zwiedzających. Na targach AGROTECH można obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Podczas targów można zapoznać się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa.

Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Wystawiane są również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem rolników z całego kraju, a także specjalistów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych.

Tegoroczny AGROTECH zapowiada się rekordowo. Na wystawie zaprezentuje swoje produkty i usługi blisko 500 wystawców na 40 tysiącach metrów kwadratowych Większość z nich to polskie firmy. Jednak z uwagi na asortyment ok. 10 procent stanowią wystawcy zagraniczni, którzy przyjadą do Kielce m.in. z Chin, Niemiec, Francji, Włoch, Ukrainy i Słowacji, a nawet Kamerunu. Największe ekspozycje AGROTECHU poświęcone będą maszyną do produkcji rolniczej, ze szczególnym uwzględnieniem oferty ciągników dla małych i dużych gospodarstw, które prezentowane będą w Salonie Ciągników. Istotnym elementem tegorocznej ekspozycji będzie sektor techniki hodowli zwierząt, a na nim wszystko to, co jest niezbędne w nowoczesnym gospodarstwie hodowli.

Równolegle do targów AGROTECH odbywają się targi leśne LAS-EXPO, na których gościmy specjalistów obróbki i wykorzystania drewna z Polski, Europy i innych zakątków świata. Te targi to doskonała okazja do zapoznania się z najlepszymi narzędziami i maszynami do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna oraz najnowszymi technikami ochrony lasu przed szkodnikami. Ta impreza spełnia także inną rolę. To świetny moment na uwrażliwienie społeczeństwa na problemy lasu. Te, słusznie zresztą zwane, płuca ziemi są coraz bardziej zagrożone nieodpowiedzialną działalnością człowieka, która niestety bezpowrotnie niszczy leśną faunę i florę naszej planety.