Cała ekspozycja wystawy w Kąkolewie zajęła 45 ha, a swoja ofertę zaprezentowało blisko 150 firm. Oprócz stoisk, których łączna powierzchnia zajęła 1,5 ha, uczestnicy mogli obserwować pokaz maszyn do zbioru traw na zakiszanie oraz demonstrację opryskiwaczy polowych na specjalnej arenie. Prezentacje maszyn w ruchu odbyły się jednak wyłącznie podczas drugiego dnia wystawy (niedziela). W sobotę cały dzień padało, natomiast po deszczowym poranku w niedzielę pogoda się poprawiła i organizatorzy postanowili przeprowadzić planowane pokazy.

W pokazie uczestniczyło 50 maszyn, w tym 9 zestawów koszących o szerokości roboczej od 5,8 do 8,75 m, 17 pras, 6 praso-owijarek, 4 owijarki, 3 sieczkarnie samojezdne, 4 przyczepy zbierające, 1 ładowacz czołowy z chwytakiem do bel, 2 siewniki do podsiewu traw oraz 4 opryskiwacze. Ze względu na dużą wilgotność trawy nie wszystkie zadeklarowane firmy wzięły udział w prezentacji, szczególnie w przypadku pras.

Rolnicy mieli okazję również zapoznać się z odmianami roślin ozimych i jarych oraz nowościami w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin, które prezentowane były na specjalnie do tego celu przygotowanych poletkach pokazowych.

Nie zabrakło cieszących się dużą popularnością pokazów poskramiania i wypasu bydła. Podczas pokazu prezentowane było bydło rasy Limousine. Zainteresowani hodowcy mogli zobaczyć sprzęt, który jest pomocny w hodowli i poskramianiu zwierząt.

Na stoiskach wystawców też spory asortyment, wśród nich kilka zupełnych nowości. Według wielu wystawców mniejsza frekwencja i luźniejszy klimat pozwoliły na spokojne i konkretne rozmowy handlowe.

Pomimo niesprzyjającej pogodny, organizatorzy szacują, że imprezę odwiedziło ponad 16 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!