W ofercie firmy dostępne są dwa typy wag. Przenośna, może służyć praktycznie wszędzie, choć jej użytkownicy narzekają, że jej transport ze względu na wymiary jest bardzo kłopotliwy. Do określenia wagi towaru dochodzi w momencie umieszczenia go na tzw. widłach. Istnieje również możliwość automatycznego podnoszenia wideł w górę za pomocą dołączonego pilota. Cena przenośnej wagi wynosi 8000 funtów czyli około 38000 zł. 

Dużo większym zainteresowaniem cieszy się jednak waga, która jest montowana w przyczepie. Dane z wagi zapisywane są na karcie pamięci USB, z której informacje zrzucają się bezpośrednio do arkusza kalkulacyjnego Excel w komputerze. Ponadto waga przewożonych przykładowo płodów rolnych może być wyświetlona na monitorze ciągnika. Producent nie podaje ceny, informując jedynie, że jest ona zależna od typu przyczepy.

System ważący zamontowany bezpośrednio na przyczepach maszyn rolniczych działa nieprzerwanie zarówno w ruchu, jak i podczas postoju. Pozwala to kierowcom na bieżąco monitorować wagę przyczepy unikając jej przeciążania.

Specjaliści z Griffith Elder twierdzą, że zamontowana waga na pokładzie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem producentów rolnych, ponieważ eliminuje potrzebę zatrzymywania się przy publicznym pomoście wagowym, co zazwyczaj przy długiej kolejce wiąże się z długim czasem oczekiwania.

Jedną z dodatkowych opcji ważenia jest tzw. wskaźnik sumowania, który pozwala operatorowi poznać sumę przewiezionego ładunku. Jak zaznaczają producenci, waga może być montowana praktycznie we wszystkich typach przyczep. Można ją także skonfigurować z drukarką.

Firma Griffith Elder & Co Ltd z siedzibą w angielskim Suffolk jest popularnym na Wyspach producentem elektronicznych urządzeń do ważenia. Na rynku działa już od ponad 30 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!