Mocny, zamknięty, stalowy wał Cracker-Disc może pracować z narzędziami aktywnymi solo lub w kombinacji z siewnikami mechanicznymi: AD, D9 względnie siewnikiem pneumatycznym AD-P Special. Ma 50-centymetrową średnicę i dostępny jest w szerokościach roboczych: 3, 3,5 i 4 m.

Dzięki dużej średnicy – a co za tym idzie – powierzchni przylegania do gleby, rozdział masy jest tu bardzo równomierny. Efektem ma być spokojna praca pozwalająca osiągać wysokie prędkości siewu z zachowaniem dokładności odkładania nasion.

Charakterystyczny, falisty profil pierścieni wału poprawia strukturę gleby i dostarcza dodatkowego materiału do przykrycia nasion. Według producenta, poprzeczne progi zintegrowane w pierścieniach wału, skutecznie zabezpieczają własny napęd.

Wał zbudowano zgodnie z zasadą konstrukcji klinowych wałów pierścieniowych Amazone do pasmowego zagęszczania gleby, co ma zapewnić optymalny stopień przemieszczenia wody w głąb gleby i wymianę gazową.

Czyszczenie stalowych pierścieni wału zapewniają mocne zgarniacze, eliminujące zaklejanie się wewnętrznych przestrzeni między pierścieniami i pozwalające pracować bez powstawania zatorów. Dzięki nożom z regulowanym zabezpieczeniem przeciążeniowym wał pozostawia za sobą równą powierzchnię o doskonale rozdrobnionej strukturze.

Podobał się artykuł? Podziel się!