PRZEGLĄD PRASY: (…) Jedną z transakcji, którą Pol-Mot Warfama może sfinalizować do końca pierwszego półrocza 2008 r., jest zakup polskiej firmy działającej w tej samej branży. Druga, większa akwizycja, to planowany zakup serbskiej fabryki silników i traktorów Industrija Masina i Traktora (IMT) – pisze Jerzy Mączyński.

Pol-Mot Warfama uczestniczy w przetargu prywatyzacyjnym na zakup tej spółki razem z zarejestrowaną na Wyspach Dziewiczych firmą Neverfield Ltd. (podmiot ten należy do inwestora pochodzącego z Serbii). Polska firma ma w tym konsorcjum 30-proc. udział. - Pierwotnie Serbska Agencja Prywatyzacyjna miała ogłosić wyniki przetargu jeszcze w grudniu. Ze względu na konieczność uzupełnienia ofert termin ogłoszenia wyników przełożono na polowe stycznia - mówi Grzegorz Bartosik, prezes Pol-Motu Warfama.

Oprócz konsorcjum Warfamy w przetargu uczestniczy dwóch innych oferentów (podobnie jak w przypadku konsorcjum polskiej firmy są to grupy inwestorów branżowych i deweloperów). Jeżeli Warfama i Neverfield wygrają, podzielą się aktywami IMT.
- Neverfield jest zainteresowany przede wszystkim nieruchomościami serbskiej firmy (ma ona działki w Belgradzie o powierzchni ponad 20 hektarów- przyp. red.). My startujemy w przetargu jako partner branżowy. IMT przeżywa poważne problemy finansowe, ale jest nadal jednym z największych producentów maszyn rolniczych na Bałkanach - wyjaśnia prezes Warfamy.

Wartość ewentualnej transakcji wyniesie kilkanaście milionów złotych. Warfama chce przeznaczyć na ten cel pieniądze z oferty publicznej (…).

Źródło: Parkiet

Podobał się artykuł? Podziel się!