Zmiana nazwy spółki i rozpoczęcie produkcji ciągników Ursus w Lublinie była planowanym następstwem związanym z zakupem w czerwcu 2011 r. znaku towarowego Ursus oraz zakładów Ursus. Zatem na tabliczkach znamionowych oferowanych przez spółkę maszyn będzie widniała teraz nazwa producenta: Ursus, zamiast Pol-Mot Warfama.

Nie wszystkie maszyny zmienią natomiast od razu swoje nazwy. – Przynajmniej w tym pierwszym etapie zostawimy niektóre linie produktowe pod nazwą Warfama. Czyli wszystkie te maszyny, które były produkowane historycznie jako maszyny Warfamy, będą w linii produktowej Warfama – przynamniej do końca roku nie zmieni się ich kolorystyka i oznakowanie. Na tabliczce znamionowej ich producentem będzie oczywiście Ursus – tłumaczy Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy spółki. W tych liniach znajdą się m.in. przyczepy, prasy i rozrzutniki obornika.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie oferta firmy rozszerzyła się o lekki ciągnik o mocy 50 KM, oraz większy model 140 KM. Ponadto spółka podpisała z turecką firmą Hattat Holding umowę dotyczącą współpracy w zakresie rozwoju i sprzedaży transmisji oraz tylnych osi do ciągników. Podobał się artykuł? Podziel się!