Tegoroczna wystawa odbędzie się 20-23 września w Bednarach.

Na pewno warto przyjechać i zobaczyć, co nowego wydarzyło się w technice. Nawet jeśli nie mamy w najbliższym czasie planów zakupowych lub zaistniała konieczność ich przesunięcia - warto być na czasie z najnowszymi technologiami.

Europejski debiut zielonych ciągników

Agro Show będzie pierwszą wystawą w Europie, na której John Deere zaprezentuje szeroką grupę nowych maszyn - dedykowanych rolnictwu, a także modeli do pielęgnacji zieleni. Rolnikom polecamy przede wszystkim zapoznanie się z nową serią ciągników w segmencie mocy od 90 do 120 KM: 6MC oraz 6RC, które zastąpią zasłużone modele 5R oraz 6030. Po raz pierwszy polscy rolnicy zobaczą również nowe pojazdy serii 5M, reprezentujące dobrze znany segment ciągników John Deere w Polsce. Na nowości mogą liczyć także zainteresowani prasami zwijającymi oraz opryskiwaczami rolniczymi. Na razie przedstawiciele John Deere Polska nie zdradzają szczegółów technicznych dotyczących maszyn, pozostawiając szansę ich "odkrycia" samym rolnikom podczas targów.

Firma zaprasza również do przetestowania na polu pokazowym podczas wystawy wielu pokazanych tam maszyn.

Ci, którzy nie mogą uczestniczyć w imprezie, będą mieli możliwość przetestowania nowości podczas cyklu pokazów polowych, które od 24 września 2013 będą się odbywały w całej Polsce.

Dobre wieści dla klientów Kuboty

Po ubiegłorocznej prezentacji całkowicie nowych serii ciągników Kubota, japoński producent nie zapowiada żadnych debiutów. No może oprócz sadowniczego modelu M8540N, którego premiera miała miejsce wiosną tego roku. Firma zapowiada natomiast wręcz rewolucyjne zmiany, z których na pewno ucieszą się nie tylko potencjalni klienci marki. Dobra informacja jest taka, że koncern Kubota wydał komunikat o wydłużeniu interwałów serwisowych ciągników z serii M, czyli pojazdów o mocy 66 KM i większej. Nowy harmonogram przeglądów dotyczy zarówno maszyn nowych, czekających na nabywców w punktach dealerskich, jak i traktorów już zakupionych i użytkowanych przez polskich rolników. Oznacza to, że wszystkie egzemplarze ciągników Kubota: M6040, M7040, M8540, M9540, M8560, M9960, M108S, M128X, M130X, M110GX M135GX, M135GXS oraz odmian sadowniczych: M7040N i M8540N podlegają obecnie rzadszym przeglądom. Zmiany nie dotyczą modeli poniżej 66 KM (tzw. seria BLG, w tym modelu L5040) oraz serii traktorów ME sprzedawanej w Polsce do 2008 roku.