W miejscowości Hrebenne (Lubelskie), gdzie znajduje się przejście graniczne na Ukrainę, policjanci z Radomia, wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej, zatrzymali 32-latka kierującego ciężarowym volvo. Na naczepie pojazdu znajdowały się trzy ciągniki rolnicze. Miały one trafić na Ukrainę.

Policjanci z Wielkiej Brytanii potwierdzili, że dwa z traktorów pochodzą z kradzieży w ich kraju. Numery seryjne nie zgadzały się z numerami na fakturach. Jeden z ciągników miał usunięte znaki identyfikacyjne. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia jego pochodzenia - powiedział Jeżak.

Rzecznik dodał, że w miniony wtorek policjanci odnaleźli na posesji w Radomiu jeszcze jeden ciągnik, co do którego zachodzi podejrzenie, że może pochodzić z kradzieży na terenie Wielkiej Brytanii. Zatrzymano 28-latka przebywającego na posesji. Mężczyzna po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu.

Zdaniem policji sprawa jest rozwojowa. Dochodzenie prowadzą wspólnie policjanci z sekcji kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej KMP w Radomiu, współpracujący z brytyjskimi stróżami prawa z Hampshire.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!